Strona główna

 

Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie 
 z siedzibą w Wałczu
 ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 664 171 992, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

 

 

Uncategorised

Nie ma chętnych do pracy w urzędach skarbowych, inspekcji pracy czy nadzorze budowlanym. Urzędy zapewniają, że oferują kandydatom stawki rynkowe, ale chętnych na państwowe posady i tak nie ma. – Urząd to ostatnie miejsce wyboru pracy dla inżyniera – mówią nam wprost eksperci budowlani.To był koszmar – tak o pracy w jednym z warszawskich urzędów skarbowych mówi Anna, młoda księgowa. Wie, że społeczeństwu praca w urzędzie skarbowym kojarzy się z nicnierobieniem, piciem kawy i gnębieniem ludzi. W jej przypadku tak nie było.- Pracy było tyle, że ciągle brałam nadgodziny, by się wyrobić z obowiązkami. Stres był na porządku dziennym. Z jednej strony kierownictwo stawiało nam absurdalne wymagania, by kontrolować przedsiębiorców.
Czytaj całość:https://www.money.pl/gospodarka/z-urzedow-odchodza-najlepsi-ludzie-ten-kto-podpadl-zyl-z-golej-pensji-6663650083085056a.html

Szanowni Państwo, 
działając w imieniu Przewodniczącej FZZ, Pani Doroty Gardias, pragniemy przypomnieć, iż zgodnie z przekazaną przez Przewodniczącą informacją podczas posiedzenia Zarządu Głównego FZZ, z dnia 24 czerwca 2021 roku, organizacje przynależne do Forum, w terminie odwrotnym, o ile są zainteresowane, mają przekazać do biura Forum informacje o gotowości i liczby uczestników do ewentualnej akcji protestacyjnej, która miałaby się odbyć w okresie jesiennym bieżącego roku. 

Jeśli któraś z organizacji nie zdąży przekazać informacji, a wyraża gotowość do współuczestnictwa, prosimy o komunikat zwrotny  a następnie dostarczenie szczegółowych informacji dotyczących liczebności, do dnia 1 sierpnia bieżącego roku. 
Dorota Gardias

Realizując decyzję Zarządu Głównego FZZ bardzo proszę o przekazywanie informacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o liczbie osób wyrażających akces w do udziału w proteście ogólnopolskim pracowników sfery budżetowej.

Ewentualny protest planowany jest w Warszawie.

Z wyrazami szacunku |
Przewodniczący OMZZPEA

Eugeniusz Matusiak-Przewodniczący OMZZPEA

100 mln zł rocznie - tyle budżet traci z tytułu przedawnionych mandatów. I póki co się to nie zmieni, choć na horyzoncie widać już zmiany.

Dzień dobry, dzień dobry Plik załącznika:
w dniu dzisiejszym - 24 czerwca 2021 r. - odbyło się kolejne już w formie wideokonferencji spotkanie/posiedzenie Podzespołu problemowego ds. KAS RDS, na którym to m.in. omawialiśmy - z inicjatywy OMZZPEA - zagadnienie dot. zakupu sprzętu komputerowego dla komórek egzekucji administracyjnej, a także dla pozostałych... rozszerzone przez samego Przewodniczącego ww. Zespołu, w kontekście zmian przepisów oraz systemów informatycznych.

Prowizja

Eugeniusz Matusiak – sprawa prowizji.

Pytanie: W przestrzeni publicznej, na różnych forach pojawiają się informacje na temat prac nad rewolucyjnych rozwiązaniach prowizyjnych. Naszemu związkowi typowo egzekucyjnemu nic o takich rozwiązaniach nie jest wiadomo. Czy to są informacje prawdziwe czy też nie bowiem pracownicy egzekucji mają myśleć o pracy, a nie o tym czy będzie zmiana plac czy nie? 

E-doręczenia. 1 lipca ruszy e-doręczeń, czyli narodowe skrzynki e-mail dla każdego obywatela Polski. Z czasem maile mają się stać jednym kanałem do kontaktu z instytucjami publicznymiW związku z cyfryzacją administracji, wkrótce każdy obywatel i każdy urząd będzie miał własny adres e-mail, za którego pośrednictwem można będzie wysyłał i odbierał korespondencję. Już teraz istnieje system komunikacji online z urzędami: wnioski i odpowiedzi można przesyłać za pośrednictwem systemu ePUAP. Usługa wymaga dopracowania i z powodzeniem mogłaby pełnić funkcję e-doręczeń. Mimo to rząd zadecydował o stworzeniu zupełnie nowego systemu i niewykorzystywaniu potencjału, jaki znajduje się w ePUAP.

Poczta Polska od 1 lipca wprowadzi nową usługę - e-doręczenie. Dzięki niej obywatele będą mogli korzystać z skrzynki mailowej Poczty Polskiej. Projekt pochłonie z budżetu 500 mln zł rocznie, ale usługa będzie bezpłatna dla obywateli.

 

 

Resort finansów zamierza usprawnić proces egzekucji wierzytelności publicznoprawnych; chce m.in. uzyskiwać jak najwięcej informacji o majątku dłużników w sposób elektroniczny i zautomatyzowany - mówi PAP dyrektor departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów Arkadiusz Jedynak.

  • Od 1 lipca 2021 roku wnioski egzekucyjne i tytuły wykonawcze będą przekazywane do urzędu skarbowego drogą elektroniczną.
  • Dla wierzycieli oznacza to przyspieszenie wysyłki tych dokumentów do Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i skrócenie czasu na rozpoczęcie egzekucji.

Niezapłacony mandat, abonament RTV, "zapomniana" dopłata do podatku? Już wkrótce fiskus będzie mógł ścigać Kowalskiego za tego typu wykroczenia znacznie skuteczniej. Od lipca znika bowiem biurokracyjna bariera.

W 2020 r. urzędy skarbowe przeprowadziły o prawie jedną czwartą kontroli mniej niż rok wcześniej. Rzadziej wykrywały nieprawidłowości, a dla budżetu odzyskały o ponad 1,4 mld zł mniej.

Według nowego badania przeprowadzonego przez amerykańską firmę rekrutacyjną Robert Half, 34 proc. pracowników nie chce wracać do pracy w biurze.

 Informacje/wyjaśnienia tak na gorąco w kwestii omawianych szczepień dla naszych pracowników, a szczególnie tych mających bezpośredni kontakt z zobowiązanym na tzw. zewnątrz została w dniu dzisiejszym zgłoszona - może bezpieczniej będzie powiedzieć przypomniana - samej Pani minister. Jaki będzie tego rezultat? Zobaczymy, co wydarzy się także po nowelizacji NPSz; w każdym razie m.in. ci pracownicy, o których mowa wyżej, zostaną zgłoszeni do szczepień jako jedni z pierwszych, aby nie powiedzieć jako pierwsi.
Drugi temat, który ustawicznie powtarzam/przypominam na tego typu spotkaniach i nie tylko (bowiem w innych rozmowach, mniej formalnych również) to temat pilnych szkoleń/warsztatów dla pracowników SEE z SZD, który zacznie obowiązywać już od lipca br. Wg mojej wiedzy zniknie alternatywne rozwiązanie, czyli Biblioteka Akt, nie wiem czy już od lipca właśnie, czy dopiero od stycznia 2022 r., tak czy inaczej za niedługo. O 13-tej dzisiaj odbywać się ma wideokonferncja kierownictwa DPP z dyrektorami pionowymi IAS, na której to jednym z punktów spotkania ma być przypomnienie uczestnikom/dyrektorom o konieczności odbywania przez pracowników wspomnianych wyżej szkoleń/wrsztatów...  
To by było na obecną chwilę na tyle