Strona główna

 

Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie 
 z siedzibą w Wałczu
 ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 664 171 992, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

 

 

Uncategorised

 

1408x594.jpeg12.05.2022

  • Prezes Rady Ministrów na wniosek ministra finansów powołał 12 maja 2022 r. Bartosza Zbaraszczuka na stanowisko Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
  • Nowy szef KAS wcześniej pełnił funkcję dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Bartosz Zbaraszczuk jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego oraz zarządzania służbami podatkowymi. Posiada uprawnienia audytora wewnętrznego wydane przez ministra finansów  oraz certyfikat CGAP (Certified Government Auditing Professional), wydany przez Międzynarodowy Instytut Audytorów Wewnętrznych (IIA). Jest członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego.

Od 2000 r. zawodowo związany z resortem finansów.

Jako pracownik Izby Skarbowej w Zielonej Górze zajmował się orzecznictwem podatkowym i audytem wewnętrznym.

W latach 2007-2014 pełnił funkcję naczelnika Urzędu Skarbowego w Krośnie Odrzańskim.

Jako wicedyrektor Izby Skarbowej w Zielonej Górze, a następnie zastępca dyrektora w Izbie Administracji Skarbowej w Zielonej Górze zajmował się m.in. kwestiami analiz, kontroli i zwalczania przestępczości ekonomicznej (lata 2014-2019).

W latach 2019-2020 zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów.

Od maja 2020 r. pełnił funkcję dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. 

Pieniądze dłużnika, który miał zobowiązania wobec fiskusa wywąchał... pies. Poli, bo tak wabi się czworonóg pozostający na służbie Izby Administracji Skarbowej, brał udział w działaniach trójmiejskich służb
 

Magdalena Rzeczkowska nowym ministrem finansów

Magdalena Rzeczkowska została nowym ministrem finansów. - Złożyłem wniosek do prezydenta i został on przyjęty - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Stanowisko ministra finansów było nieobsadzone od 9 lutego, kiedy za błędy w Polskim Ładzie zdymisjonowany został Tadeusz Kościński.

Jeśli składki związkowe pracownika są potrącane z jego wynagrodzenia przez firmę, będzie musiała ona informować podwładnego o wysokości kwot wpłaconych w ten sposób na rzecz związku (w formie rocznej deklaracji PIT-11). Tak wynika z rządowego projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który został właśnie przyjęty przez rząd.

OMZZPEA przyłącza się do każdej akcji  protestacyjnej pracowników KAS o zasięgu ogólnokrajowym na zasadzie dobrowolności.
Związek nasz wspiera i wspierać będzie wszystkie organizacje działające na rzecz pracowników
w dążeniu do poprawy warunków pracy materialno-rzeczowych.
Domagamy się min.:
1. Realizacji bieżących uzgodnionych z DIAS podwyżek płac.
2. Realizacji podwyżek płac zaległych z poprzednich lat z uchwały modernizacyjnej w KAS.
3. Wyrównanie w 2022 r. podwyżek płac w KAS do wysokości inflcji z ich realizacją od 01 stycznia br.
4. Przestrzeganie prawa przy wydawaniu przez DIAS różnych zarządzeń i wytycznych w sprawach pracowniczych.
5. Poszanowanie godności pracowników podczas rozmów pracodawcy z nimi w sprawie trwających ruchów kadrowych 
     związanych z etatyzacją stanowisk w urzędach skarbowych.

Nieoficjalnie: oto nowa minister finansów. Koniec rządów Morawieckiego w resorcie

Magdalena Rzeczkowska przez ostatnie dwa lata szefowała Krajowej Administracji Skarbowej.
Magdalena Rzeczkowska przez ostatnie dwa lata szefowała Krajowej Administr

Beata Daszyńska-Muzyczka nową ministerką finansów? Kim jest? "Faworytka, zaufana osoba Morawieckiego"

Beata Daszyńska-Muzyczka, obecna prezeska państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego, jest faworytką do objęcia stanowiska ministra finansów - ustalili dziennikarze RMF FM. Powołanie jej do rządu ma forsować premier Mateusz Morawiecki, z którym przez lata pracowała w banku BZ WBK.

WAŻNE INFORMACJE DLA PRACOWNIKÓW !

        ETATYZAJA W URZĘDACH SKARBOWYCH I ZWIĄZANE Z NIĄ ROSZADY KADROWE

W wyniku prowadzonych rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Finansów ustalono, że przepisy prawa pracy jednoznacznie regulują kwestię zmian warunków pracy i płacy:

Przy rozmowach z przełożonymi w sprawie przeniesienia na inne stanowisko czy też do innego działu referatu itp. należy pamiętać, że są dwie metody zmiany obecnego stosunku pracy:

1.     Porozumienie pomiędzy   pracodawcą, a pracownikiem.
Jeżeli zostało podpisane przez pracownika i pracodawcę takie porozumienie, to już nikt w tej sprawie nie pomoże – koniec kropka.

2.    Wypowiedzenie warunków pracy i płacy
O zamiarze zastosowania tego sposobu zmian warunków pracy i płacy pracodawca (pod rygorem nieważności, jeśli tego nie zrobi) musi bezwzględnie powiadomić organizacje związkowe. W takiej sytuacji, jeżeli pracownik jest członkiem związku, związek ten podejmuje się obrony tego pracownika i prowadzenia negocjacji z pracodawcą. Jeżeli pracownik nie należy do związku, to organizacja związkowa z zasady nie podejmuje się obrony. Każda organizacja ma na tyle dużo spraw stąd też ogranicza się tyko do zrzeszonych członków .

 

                                                                       Eugeniusz Matusiak – Przewodniczący OMZZPEA


                                                                                         

W związku z napiętą sytuacją jaka panuje w Europie i na Świecie związaną z ktryzysem (wojną) na Ukrainie związek OMZZPEA rekomenduje wszystkim organizacjom działającym w Kraju, o szybkie zakończenie procesu uzgadniania podwyżek wynagrodzeń, które są przedmiotem uzgodnień Dyrekcji IAS  z przedstawicielstwem społecznym jakim są Związki Zawodowe.
Zarząd Krajowy OMZZPEA rekomenduje podwyżkę płac w wysokości 375 zł na każdego pracownika, plus wysługa lat w zależności od okresu przepracowania. Tym sposobem starsi pracownicy z większym stażem otrzymają podwyżkę 450 zł.
Związek OMZZPEA namawia organizacje zakładowe w IAS by w miarę szybko doprowadzić do porozumienia w sprawie uzgodnień dotyczących podwyżek płac.
Ze względu na zagrożenie nie jest to czas, by prowadzić agresywną politykę z pracodawcą.
Dążymy do tego, by podwyżki płac były wypłacone jeszcze w miesiącu marcu, czego wam życzę.
Pozdrawiam w imieniu Zarządu Związku

Obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku Polski Ład niesie ze sobą nie tylko zmiany w zakresie obowiązków podatkowych dla przedsiębiorców. Wyposaża też skarbówkę w nowe narzędzia kontroli i karania mające zabezpieczyć źródła wpływów do budżetu Skarbu Państwa. Wyjaśniamy czym jest „nabycie sprawdzające”, „tymczasowe zajęcie ruchomości” i jak zmieniają się zasady egzekucji w PGK i grupach VAT.

Urząd Skarbowy w Białymstoku bierze się za sprzedaż kryptowaluty. W ramach licytacji będzie można kupić dokładnie 0,40716622 Bitcoin i to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Roszady w rządzie. Tadeusz Kościński zrezygnował z funkcji ministra finansów

 

Rzeczniczka PiS poinformowała, że kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji. Do czasu wyłonieniu nowego kandydata funkcję tę będzie pełnił premier Mateusz Morawiecki.