Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy

Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie
z siedzibą w Wałczu

ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: zzpea@egzekucja.org.pl, zzpea@onet.pl, tel. 664 171 992,
http://www.egzekucja.org.pl/, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

aaa m1

Najnowsze posty na Forum

NOE Avatar
NOE
Wczoraj 17:03
Przeniesienie z egzekucji. A, co z tym, który ma być przeniesiony? Obecnie zwolnienie lekarskie. ...no tak, ale to jest chwilowe, a co później? A, co związki/związek zawodowy na to (na przeniesienie...
NOE Avatar
NOE
Wczoraj 16:24
Prace MF nad zmianami w egzekucji administracyjnej Nie ma jak to wiara w drugiego człowieka, ale jak sam widzisz niekiedy nas zawodzi. :) Taki jestem "mądry", ponieważ nie dalej jak tydzień temu, na potrzeby pewnej komisji podpisywałem...
NOE Avatar
NOE
Wczoraj 11:17
chorobowe a prowizja Niech Ci będzie... ;) :) ...to, że dodatkowe wynagrodzenie w egzekucji kłuje w oczy innych, którzy go nie otrzymują, nie powinno, ba! nie może mieć najmniejszego wpływu na...
Przewodniczący ZK OMZZPEA Avatar
2019/11/12 20:09
PROTEST W SKARBÓWCE Wcześniej omijało się związkowców i brak było przedstawicieli kierownictwa na Podzespole ds. KAS Rady Dialogu Społecznego, dopiero przychodzi się po rozum do głowy i zaprasza związkowców...
mjrPit Avatar
2019/11/07 18:04
Zmiany, nowelizacje przepisów 1 listopada weszły w życie zmiany w Prawie bankowym w zakresie egzekucji z kont VAT (split payment). Po nowelizacji art 62b ust 2 oraz ust 9 Prawa bankowego można na podstawie administracyjnego...
balboa Avatar
2019/10/16 08:43
Zajęcia nadpłat w rachunkowości SER pokryje swoje należności, a resztę kwoty pierwszemu zgodnie ze zbiegiem...
armani01 Avatar
2019/09/27 08:59
Zajęcia ruchomości zobowiązanego też się wpisuje
Degauss Avatar
2019/09/07 11:55
Centralizacja zajęć Dziękuje za informację

Logowanie

Pomoc dla Iwony!

Pomoc dla Arturka!

NIK nie opublikował jeszcze raportu na temat reformy administracji skarbowej, choć jest on już gotowy. Według informacji Rzeczpospolitej, wnioski inspektorów są bardzo niekorzystne dla ich obecnego szefa – Mariana Banasia.

Czytaj całosć:

Komentarze   

0 #3 Przewodniczący ZK OMZZPEA 2019-10-04 16:29
https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/masowe-zwolnienia-i-ci%c4%99cia-pensji-w-skarb%c3%b3wce-utajniony-raport-nik-ma-uderza%c4%87-w-mariana-banasia/ar-AAIgmPE?ocid=spartanntp
0 #2 Przewodniczący ZK OMZZPEA 2019-10-04 16:27
NIK nie opublikował jeszcze raportu na temat reformy administracji skarbowej, choć jest on już gotowy. Według informacji Rzeczpospolitej , wnioski inspektorów są bardzo niekorzystne dla ich obecnego szefa – Mariana Banasia.
fot: www.gov.pl
Izba przygotowała raport o stanie organizacji Krajowej Administracji Publicznej. KAS to organ, który powstał w 2017 r. z połączenia Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. Reforma dotknęła ponad 60 tys. funkcjonariuszy . Instytucja miała być głównym orężem rządu w walce z przekrętami na VAT. KAS dostał w tym celu szersze uprawnienia kontrolne.
Izba przygotowała raport o stanie organizacji Krajowej Administracji Publicznej. KAS to organ, który powstał w 2017 r. z połączenia Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. Reforma dotknęła ponad 60 tys. funkcjonariuszy . Instytucja miała być głównym orężem rządu w walce z przekrętami na VAT. KAS dostał w tym celu szersze uprawnienia kontrolne.
Bizblog.pl poleca:
Byli ministrowie finansów żądają wyjaśnień w sprawie afery z udziałem szefa NIKKarateka ministrem finansów. Rząd potrzebuje pieniędzy, a Marian Banaś wie, jak ściągać podatki
Kulisy powstania KAS
Sposób wdrożenia reformy od początku był mocno kontrowersyjny. W interpelacji poselskiej wystosowanej przez posła PO Janusza Cichonia była mowa o „czystkach”, które miały dotknąć polską skarbówkę. Pracę straciło ok. 5 tys. pracowników. Kolejnych 3,5 tys. zostało obniżone stanowisko i wynagrodzenie, średnio o 750 zł miesięcznie. Pojawiały się też zarzuty o dyskryminację ze względu na wiek i choroby.
Ministerstwo Finansów, na czele którego stał wówczas obecny szef NIK Marian Banaś broniło się i jednocześnie nieco przyznawało do winy w jednej z odpowiedzi, skierowanej do marszałka sejmu:

W nawiązaniu do pytania o występowanie sytuacji, w których nastąpiło jakoby złamanie zasad człowieczeństwa czy wykorzystywanie sytuacji osób najsłabszych należy zauważyć, że dokładam wszelkich starań, aby wyeliminować występowanie takich przypadków – czytamy.
Pismo jest z października 2017 r. Już kilka miesięcy później, w marcu Banaś tłumaczył, że polityka kadrowa jest prowadzona przez oddziały. Przyznał jednak, że Skarb Państwa wypłacił 178 tys. za bezprawnie obniżone wynagrodzenia. Pół miliona pochłonęły natomiast koszty przegranych spraw sądowych z pracownikami.
Na reformie KAS suchej nitki nie zostawił też „Raport nieprawidłowośc i w początkowej fazie wdrożenia KAS”. Według informacji Rzeczpospolitej , raport NIK w swoich wnioskach zbytnio od niego nie odbiega. Jego dokładnej treści dotąd jednak nie poznaliśmy. Biuro prasowe Izby tłumaczy tę zwłokę zastrzeżeniami, jakie do raportu złożyła część ze skontrolowanych podmiotów.
Coraz większe problemy Banasia
Nad Marianem Banasiem zbierają się więc kolejne czarne chmury. Szef NIK najpierw został oskarżony o czerpanie zysków z wynajmu kamienicy, która służyła gościom jako hotel z pokojami na godziny i o przekręty podatkowe. Niepokój wzbudzają również jego powiązania ze światem przestępczym.
OKO.press ujawniło też, że spółka syna Mariana Banasia dostała 700 tys. zł wsparcia, m.in. na remont kamienic. Środki pochodziły z funduszy unijnych i państwowych.
Siedmiu byłych ministrów finansów wystosowało list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i marszałek Sejmu Elżbiety Witek, domagając się w nim wyjaśnień ws. Banasia. Szef NIK przebywa w tej chwili na bezpłatnym urlopie.
0 #1 Przewodniczący ZK OMZZPEA 2019-10-04 16:24
https://www.rp.pl/Polityka/310039877-Raport-ws-KAS-uderza-w-Banasia-NIK-go-nie-publikuje.html

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.