Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy

Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie
z siedzibą w Wałczu

ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: zzpea@egzekucja.org.pl, zzpea@onet.pl, tel. 664 171 992,
http://www.egzekucja.org.pl/, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

aaa m1

Najnowsze posty na Forum

kogata Avatar
Wczoraj 22:44
Łączenie organów egzekucyjnych Małopolska ma najlepszą egzekucję w Polsce i mam nadzieję, że nie wejdzie w ten bezsensowny projekt, który doprowadzi do chaosu (patrz. US Opole) i mniejszych zarobków pracowników. W mawiają...
Deyna Avatar
Wczoraj 13:17
Co dzieje się z mandatami w Resorcie MF Wracając do tematu mandatów z Opola, to czy w Waszych Urzędach też widać lekkie wyhamowanie z przesyłanymi tytułami wykonawczymi?
NOE Avatar
NOE
2020/01/15 16:48
Cykliczne spotkania pracodawcy IAS Poznań ze ZZ Dzisiaj, tj. 15 stycznia 2020 r. w IAS Poznań odbyło się spotkanie Pracodawcy ze ZZ głównie w sprawie nowego sposobu naliczania dodatków kontrolerskich, na którym to przedstawiono propozycje...
Przewodniczący ZK OMZZPEA Avatar
2020/01/13 13:08
Praca w egzekucji, prowizja, modernizacja. Koleżanki i koledzy wstrzymujemy się nad dyskusją na temat wynagrodzenia prowizyjnego. Rozporządzenie reguluje sposób naliczania prowizji. Inne przepisy zus i kodeks pracy reguluje wypłacanie...
NOE Avatar
NOE
2020/01/12 09:42
Egzekutor Z tego, co ja się orientuję nic się nie zmieniło, chyba że coś przeoczyłem, jeśli tak, to zapewne ktoś mnie wyprowadzi z błędu ;)
Camel Avatar
2020/01/10 20:34
Delegacje zapomniałem jeszcze dodać, że po przekazaniu wypełnionej delegacji "do przełożonego" dostaniesz @, że została zatwierdzona, to drukujesz delegację ( dolny prawy róg), jak też "biegniesz" z...
NOE Avatar
NOE
2020/01/06 15:52
Przeniesienie z egzekucji. Mają taką władzę, na jaką im pozwalacie; z tego, co piszesz wydaje się, że nikt z Nich/Was nie zna lub nie chce znać przepisów prawa, a zatem - pozostaje Wam tylko tryb...
NOE Avatar
NOE
2019/12/23 21:56
Nonsense w egzekucji administracyjnej Resortu Fina Taaak majorze, bo to, że się spieramy, aby nie powiedzieć polemizujemy ;) nie znaczy wcale, że nie stoimy po właściwej stronie; dialog, dialog i jeszcze raz dialog :) Artur...
Przewodniczący ZK OMZZPEA Avatar
2019/12/09 19:19
PROTEST W SKARBÓWCE Przedstawiciel OMZZPEA w zespole ds. wynagrodzeń w 2020 r. DesygnowanieEugeniuszMatusiakadopracwzespoleds.podziaurodkwnawynagrodzeniaw2020rwrazzpismemMF.pdf
Przewodniczący ZK OMZZPEA Avatar
2019/12/08 10:19
Rada Dialogu Społecznego Podzespół ds KAS Stenogram z posiedzenia w dniu 05-12-2019 RDS Podzespołu ds. KAS https://drive.google.com/open?id=1dv2R8duuUWX2zBt3EP7qsWNSyDTEPec2 od 41:20 mierniki...

Logowanie

Pomoc dla Iwony!

Pomoc dla Arturka!

przystan nadzieja 1

K O M U N I K A T
z wybranych zagadnień posiedzenia Podzespołu ds. KAS
w Radzie Dialogu Społecznego w Warszawie

W dniu 27-06-2019 r. w Radzie Dialogu Społecznego w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Podzespołu ds. KAS, w którym jako członek uczestniczył nasz przedstawiciel Eugeniusz Matusiak.

Sprawy poruszane na tym posiedzeniu:

- Brak wyznaczonych konkretnych terminów- godzin, dni na obsługę interesantów w urzędach skarbowych powoduje, że pracownicy nie mają czasu na przygotowanie się do przyjmowania interesantów, a następnie na zamknięcie dnia po zakończeniu ich przyjmowania.
Problem dotyczy Warszawy i nie tylko.
Proponuje się by ustalić godziny przyjmowania interesantów w ten sposób by rozpocząć 30 minut po otwarciu i zakończyć 30 minut przed zamknięciem.
Minister Paweł Cybulski obiecał, że przyjrzy się postawionemu problemowi.

- Kasy w US zostały zlikwidowane i przejęły ich role filie banków mających siedzibę w US.
Cześć zadań kas urzędowych przejęli pracownicy egzekucji, ponieważ wpłata u nich jest bez kosztowa.
Obecnie tajemnicą Poliszynela jest zapowiedź, że pomimo istnienia dalej fili banku pracownicy egzekucji wpłacać będą pobrane w urzędzie pieniądze do innych odległych banków lub na poczcie.
Uważamy, że takie działanie jest nieracjonalne, pochłania wiele czasu, brak jest możliwości zapewnienia konwoju, jak miała to wcześniej kasa urzędu. Dla bezpieczeństwa do odległego banku muszą iść 2 -3 osoby co pochłania dużo czasu pracownikom zamiast wykonywać swoje zadania.
Wydaje nam się, że przy ogłaszaniu konkursów na obsługę bankową nie zwracano w ogóle uwagi na fakt, że gotówkę pobiera się w urzędzie i dla bezpieczeństwa winno się ją wpłacać do filii banku która jest w budynku urzędu.

Przedstawiciele OMZZPEA przy wsparciu przedstawiciela NSZZ Solidarność prosili Ministra Finansów Pana Pawła Cybulskiego o zainteresowanie się tą sprawą.

- W urzędach pracuje wielu pracowników, którzy są w wieku przedemerytalnym czy też w emerytalnym. Zgodnie z przepisami prawa ludzie Ci nie powinni stracić na wynagrodzeniu przy ewentualnych ruchach kadrowych (przeniesieniach na inne stanowisko). Wskazano konkretne IAS i urzędy skarbowe gdzie jest zapowiedź przeniesienia pracowników egzekucji na inne stanowisko, gdzie występuje uzasadniona obawa, że stracą na wynagrodzeniu ze względu na pobieraną prowizję w egzekucji.
Przedstawiciel OMZZPEA zgłosił takie działanie i prosił by Ministerstwo Finansów wpłynęło na przerwanie nieuzasadnionego procederu, z pogwałceniem prawa oraz z brakiem poszanowania dla ludzi starszych wysłużonych w skarbowości.

Konkretne fakty będziemy monitorować i przekazywać sygnały do MF celem wyciągnięcia konsekwencji wobec osób łamiących prawo pracy.

Uzgodniono, że problemy egzekucji będą przedmiotem obrad na najbliższych posiedzeniach RDS, w których jako eksperci weźmie udział szeroka rzesza pracowników wykonujących bezpośrednio egzekucję i stykających się na co dzień z problemami. Na spotkanie to zostaną zaproszeni wysoce rangą przedstawiciele MF bezpośrednio odpowiedzialni za egzekucję.

Warszawa 27-06-2019r.

Komentarze   

0 #2 Przewodniczący ZK OMZZPEA 2019-07-04 10:55
Proszę takie pytanie zadać swojemu NUS lub DIAS którzy podejmują takie decyzje z różnych powodów.
Np." mało wydajny pracownik" bo robi mniej czynności niż inni.
Ale wykonuje inne zadania - orzecznictwo.
U niektórych DIAS jest to tak że jakby generał wykonywał zadania kaprala.
0 #1 Beata 2019-07-04 08:36
Z jakich powodów mają być przenoszeni pracownicy egzekucji na inne stanowiska (do innych referatów, działów)?

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.