Szanowni Państwo,
Pracownicy i Funkcjonariusze KAS
Kryzys światowy wywołany pandemią Covid-19 gwałtownie wyhamował wszelkie aktywności w obszarze gospodarczym. Stało się to powodem zasadniczych, niekorzystnych zmian w budżecie państwa w roku bieżącym i założeń do konstruowania budżetu na rok 2021. Pandemia nie pozostała bez wpływu również na realizację postanowień Uchwały Modernizacyjnej Rady Ministrów 44/2019 z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie programu wieloletniego „Modernizacja Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020-2022” (Uchwała Modernizacyjna). Dotyczy to zarówno obszaru związanego z budowaniem systemu motywacyjnego i konkurencyjności systemu wynagrodzeń oraz uposażeń w jednostkach organizacyjnych KAS, jak i obszarów związanych z wydatkami inwestycyjnymi.
Uwarunkowania te uniemożliwiają realizację w tym roku pełnej wysokości podwyżek wynikających z Porozumienia Szefa KAS z Komitetem Protestacyjnym z 29 stycznia 2020 r. W ww. Porozumieniu zawarty został zapis : „Dla zapewnienia finansowania podwyżek w 2020 roku jest planowane przesunięcie przez Radę Ministrów środków z wydatków majątkowych ujętych w Programie Modernizacji KAS w priorytetach II-V na wydatki na wynagrodzenia/uposażenia.” W obecnej sytuacji realizacja tego warunku nie jest możliwa.
Jednakże zrealizujemy podwyżki w kwocie pierwotnie zaplanowanej w Uchwale Modernizacyjnej na ten rok tj. łącznie w wysokości 10,9%. Pozostała na ten rok kwota w wysokości 1,9% zostanie wypłacona w możliwie najkrótszym terminie, najpóźniej do końca listopada (z wyrównaniem od stycznia 2020r.).
Pragnę przypomnieć, że w budżecie państwa na ten rok, zaplanowane zostały 6% podwyżki dla sfery budżetowej, natomiast dla Krajowej Administracji Skarbowej wzrost ten wynosił powyżej 6% (aktualnie zostały wypłacone 9% podwyżki, do wypłaty pozostaje 1,9%). Oznacza to, że Rada Ministrów priorytetowo potraktowała pracowników i funkcjonariuszy KAS.
Co jest również istotne w obecnej sytuacji, i co chcę podkreślić, zaplanowane w administracji publicznej redukcje nie obejmą jednostek KAS, Izb Administracji Skarbowej, Urzędów Skarbowych i Urzędów Celno–Skarbowych.
Komentarze
Co jest również istotne w obecnej sytuacji, i co chcę podkreślić, zaplanowane w administracji publicznej redukcje nie obejmą jednostek KAS, Izb Administracji Skarbowej, Urzędów Skarbowych i Urzędów Celno–Skarbowyc h.
Zobaczymy czy tu dotrzymają złożonych deklaracji, czy też za chwilę wszystko się zmieni?!
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.