Sprawy Związkowe
W dniu 26 listopada 2013r. odbylo się spotkanie przedstawicieli MF ze związkami zawodowymi w/s projektu zarządzenia dot organizacji urzędow i izb skarbowych.
Uzyskano rowniez informację dot nowego rozporzadzenia prowizyjnego.
oraz służby cywilnej
Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
w dniu 11 sierpnia 2009 r.
oraz służby cywilnej
Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
w dniu 8 września 2009 r.
oraz służby cywilnej Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
w dniu 17 września 2009 r.
Koleżanki i Koledzy Związkowcy
W dniach 28 i 29 miałem możliwość przeprowadzenia kilka rozmów z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów Panem Pawlakiem, Ministrem Płacy i Polityki Społecznej oraz doradcą strategicznym Premiera.
W trakcie rozmów podejmowane były między innymi działania w sprawie możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę pracowników egzekucji po przepracowaniu 20 lat w egzekucji i osiągnięcia wieku 60 lat życia. De facto doszliśmy do konkluzji, że odebranie pracownikom, którzy wcześniej pracowali pod jurysdykcją ustawy o pracownikach administracji państwowej a obecnie, po jej likwidacji, pod ustawą o pracownikach służby cywilnej, możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę po osiągnięciu wieku kobieta 55 lat, a mężczyzna 60 lat, jest niekonstytucyjne.
Pracownicy w/w podejmując pracę w administracji o wiele niższych wynagrodzeniach niż inne grupy zawodowe godzili się na to, bowiem była możliwość skorzystania przejścia na wcześniejszą emeryturę. Niektórzy z tych pracowników po osiągnięciu stażu pracy ponad 20 a nawet 35 lat zostali bez żadnej rekompensaty pozbawieni takiej możliwości.
W związku z powyższym związek poszukuje odpowiedniego prawnika by mógł zająć się tą sprawą łącznie z przekazaniem jej do Trybunału Konstytucyjnego.
Osoby, które czują się na sile podjęcia tego tematu prosimy o kontakt z ZZPEA.
Pozdrawiam
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Od 16 maja 2011 roku za błędy przy wykonywaniu władzy publicznej każdy pracownik i funkcjonariusz może zostać pociągnięty do odpowiedzialności majątkowej do 12 krotności wynagrodzenia
Jakie czynności są obciążone odpowiedzialnością? OGÓLNOPOLSKI PROGRAM OCHRONY FUNKCJONARIUSZY