Strona główna

 

Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie 
 z siedzibą w Wałczu
 ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 664 171 992, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

 

 

Sprawy Związkowe

W dniu 26 listopada 2013r. odbylo się spotkanie przedstawicieli MF ze związkami zawodowymi w/s projektu  zarządzenia dot organizacji urzędow i izb skarbowych.

Uzyskano rowniez informację dot nowego rozporzadzenia prowizyjnego.

W dniu 21.03.2012r w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie w sprawie rozporządzenia prowizyjnego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Fianasów, Izb i Urzędów skarbowych oraz związków zawodowych działających w administracji skarbowej.


Ustalono iż nowe rozporządzenie będzie określalo zasady wypłacania wynagrodzenia prowizyjnego według jednej stawki procentowej dla każdego pracowniika wykonującego egzekucję administracyjną oraz dla stanowisk wspomagających. Wysokość tego procentowego wyagrodzenia prowizyjnego określona zostanie na podstawie analiz i dotychczasowych wynikow (3, 3,50, 4 %)
z posiedzenia Zespołu doraźnego ds. pracowników samorządowych
                                    oraz służby cywilnej
             Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
                                w dniu 11 sierpnia 2009 r.

z posiedzenia Zespołu doraźnego ds. pracowników samorządowych
                                oraz służby cywilnej
          Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
                          w dniu 8 września 2009 r.


z posiedzenia Zespołu doraźnego ds. pracowników samorządowych
oraz służby cywilnej Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
                                         w dniu 17 września 2009 r.

zzpea logo(1).jpg - 3.70 Kb 

Koleżanki i Koledzy Związkowcy

W dniach 28 i 29 miałem możliwość przeprowadzenia kilka rozmów z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów Panem Pawlakiem, Ministrem Płacy i Polityki Społecznej oraz doradcą strategicznym Premiera.

W trakcie rozmów podejmowane były między innymi działania w sprawie możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę pracowników egzekucji po przepracowaniu 20 lat w egzekucji i osiągnięcia wieku 60 lat życia. De facto doszliśmy do konkluzji, że odebranie pracownikom, którzy wcześniej pracowali pod jurysdykcją ustawy o pracownikach administracji państwowej a obecnie, po jej likwidacji, pod ustawą o pracownikach służby cywilnej, możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę po osiągnięciu wieku kobieta 55 lat, a mężczyzna 60 lat, jest niekonstytucyjne.

Pracownicy w/w podejmując pracę w administracji o wiele niższych wynagrodzeniach niż inne grupy zawodowe godzili się na to, bowiem była możliwość skorzystania przejścia na wcześniejszą emeryturę. Niektórzy z tych pracowników po osiągnięciu stażu pracy ponad 20 a nawet 35 lat zostali bez żadnej rekompensaty pozbawieni takiej możliwości.

W związku z powyższym związek poszukuje odpowiedniego prawnika by mógł zająć się tą sprawą łącznie z przekazaniem jej do Trybunału Konstytucyjnego.

Osoby, które czują się na sile podjęcia tego tematu prosimy o kontakt z ZZPEA.

Pozdrawiam

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Od 16 maja 2011 roku za błędy przy wykonywaniu władzy publicznej każdy pracownik i funkcjonariusz może zostać pociągnięty do odpowiedzialności majątkowej do 12 krotności wynagrodzenia
Jakie czynności są obciążone odpowiedzialnością? OGÓLNOPOLSKI PROGRAM OCHRONY FUNKCJONARIUSZY