Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy

Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie
z siedzibą w Wałczu

ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: zzpea@egzekucja.org.pl, zzpea@onet.pl, tel. 664 171 992,
http://www.egzekucja.org.pl/, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

aaa m1

Najnowsze posty na Forum

NOE Avatar
NOE
Wczoraj 17:03
Przeniesienie z egzekucji. A, co z tym, który ma być przeniesiony? Obecnie zwolnienie lekarskie. ...no tak, ale to jest chwilowe, a co później? A, co związki/związek zawodowy na to (na przeniesienie...
NOE Avatar
NOE
Wczoraj 16:24
Prace MF nad zmianami w egzekucji administracyjnej Nie ma jak to wiara w drugiego człowieka, ale jak sam widzisz niekiedy nas zawodzi. :) Taki jestem "mądry", ponieważ nie dalej jak tydzień temu, na potrzeby pewnej komisji podpisywałem...
NOE Avatar
NOE
Wczoraj 11:17
chorobowe a prowizja Niech Ci będzie... ;) :) ...to, że dodatkowe wynagrodzenie w egzekucji kłuje w oczy innych, którzy go nie otrzymują, nie powinno, ba! nie może mieć najmniejszego wpływu na...
Przewodniczący ZK OMZZPEA Avatar
2019/11/12 20:09
PROTEST W SKARBÓWCE Wcześniej omijało się związkowców i brak było przedstawicieli kierownictwa na Podzespole ds. KAS Rady Dialogu Społecznego, dopiero przychodzi się po rozum do głowy i zaprasza związkowców...
mjrPit Avatar
2019/11/07 18:04
Zmiany, nowelizacje przepisów 1 listopada weszły w życie zmiany w Prawie bankowym w zakresie egzekucji z kont VAT (split payment). Po nowelizacji art 62b ust 2 oraz ust 9 Prawa bankowego można na podstawie administracyjnego...
balboa Avatar
2019/10/16 08:43
Zajęcia nadpłat w rachunkowości SER pokryje swoje należności, a resztę kwoty pierwszemu zgodnie ze zbiegiem...
armani01 Avatar
2019/09/27 08:59
Zajęcia ruchomości zobowiązanego też się wpisuje
Degauss Avatar
2019/09/07 11:55
Centralizacja zajęć Dziękuje za informację

Logowanie

Pomoc dla Iwony!

Pomoc dla Arturka!

„To jest to gremium, które powinno szukać najlepszych, zrównoważonych rozwiązań” – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowych członków Rady w Pałacu Prezydenckim.

„Wierzę w to, że będzie nam się dobrze pracowało nadal w tych wszystkich sprawach, które są przecież tak ważne nie tylko społecznie, ale są ważne państwowo" – dodał prezydent, zwracając się do nowych członków RDS.

„Wszystko to czynimy po to, żeby Polska mogła się lepiej rozwijać, wszystko czynimy po to, aby też Polakom, naszemu społeczeństwu lepiej się żyło, aby wszystkie elementy funkcjonowania naszego państwa były wyważone i zrównoważone. Aby zrównoważyć sprawy pracowników i pracodawców, aby zrównoważyć sprawy przedsiębiorców i konsumentów, aby zrównoważyć to wszystko, co funkcjonuje na naszym rynku, ale nie tylko gospodarczym, ale także tym rynku społecznym – sprawy społeczne, wszystkich grup zawodowych i wszystkich warstw naszego społeczeństwa – takie jest zadanie Rady" – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Wskazał, że „najważniejszym elementem Rady, jak sama jej nazwa wskazuje, jest dialog, jest to, aby rozmawiać". Prezydent zaznaczył też, że „problemów trudnych, bardzo trudnych do załatwienia jest co nie miara i w toku rozwoju, na drodze, którą postępuje dzisiaj Polska, takie problemy cały czas wynikają, jak również i wracamy do wielu takich, które zostały pozostawione, porzucone gdzieś poza plecami, przez poprzedników, a cały czas wracają i trzeba się nimi zająć, i trzeba się nad nimi pochylić, skupić i szukać jak najlepszego rozwiązania".

Prezydent zaznaczył, że nowo powołani członkowie Rady to gremium, które powinno tych najlepszych, zrównoważonych rozwiązań szukać. „Wierzę, że taka będzie nadal w tym gremium praca, nie mam żadnych wątpliwości, co do kwalifikacji pań minister, panów ministrów, jeżeli chodzi nie tylko o kwalifikacje do prowadzenia spraw ministerstw i kierowanie nimi, ale także jeżeli chodzi o kwestie związane z dialogiem, ze spokojną rozmową, z umiejętnością wysłuchania drugiego człowieka i wszystkich argumentów, a także przedstawienia własnych" – zaznaczył Andrzej Duda.

W imieniu przewodniczącej RDS Doroty Gardias głos zabrał Dariusz Trzcionka z Porozumienia Związków Zawodowych Kadra. „Cieszymy się z tych nominacji, jak bardzo istotnych, ważnych. Znamy państwa wkład i zaangażowanie w pracę społeczną i pracę w rozwiązywaniu konfliktów społecznych, które czasami się zdarzają" – powiedział Trzcionka.

„Rada Dialogu Społecznego to właśnie to ciało, w którym wspólnie podejmujemy najtrudniejsze działania, aby sprostać wymogom naszych obywateli. Gratulujemy nominacji i zapraszamy do wspólnej, wytężonej pracy" – dodał.

Czym jest RDS

Powołana przez ustawę z 27 sierpnia 2015 r. Rada Dialogu Społecznego jako forum trójstronnej współpracy zastąpiła Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych. W skład RDS ze strony społecznej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. Stronę rządową reprezentują wskazani członkowie Rady Ministrów, przedstawiciele ministra pracy i ministra finansów. Funkcję przewodniczącego pełnią rotacyjnie przez rok przedstawiciele każdej ze stron – związkowców, pracodawców i rządu.

Obecnie przewodniczącą RDS jest szefowa Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.