Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy

Pracowników Egzekucji Administracyjnej w Warszawie
z siedzibą w Wałczu

ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: zzpea@egzekucja.org.pl, zzpea@onet.pl, tel. 664 171 992,
http://www.egzekucja.org.pl/, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

aaa m1

Logowanie

Pomoc dla Iwony!

Pomoc dla Arturka!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trwają prace nad zmianą zasad premiowania urzędników skarbowych. Jeśli przepisy przejdą, to wysokość prowizji ma zależeć od skuteczności podejmowanych działań, a nie od ich rodzaju. Efekt? Skarbowi egzekutorzy zarobią mniej, ale wciąż ich premie będą bardzo wysokie. Maksymalnie w ciągu miesiąca będą mogli otrzymać blisko 8 tys. zł prowizji.

 

Urzędnik za egzekucję dokonaną bezpośrednio od dłużnika dostaje 6,15 proc. ściągniętej kwoty, ale jeśli egzekucja zostanie przeprowadzona z rachunku bankowego, to premia wynosi 1,85 proc. To powoduje, że urzędnicy chętniej sięgają po pierwszą metodę przez co dochodzi do zbyt dużego obrotu gotówkowego. Często w takich sytuacjach, w których nie jest to w ogóle uzasadnione. Rząd chciałby, żeby urzędnicy stosowali głównie egzekucję z konta jako najtańszą i najszybszą opcję. 

Według nowych założeń system premiowania ma uzależniać wysokość prowizji tylko od sumy odzyskanych pieniędzy. W projekcie rozpisano założenia systemu premiowego. Egzekutor ma otrzymać 3 proc. sumy odzyskanych w danym miesiącu należności aż do momentu, w którym osiągnie pułap 87 tys. zł - czyli 67-krotności najniższego wynagrodzenia. Jeśli ściągnie więcej, otrzyma dodatkowe 1,5 proc. od nadwyżki, zaś w przypadku odzyskania 200-krotności najniższego wynagrodzenia (nieco ponad 260 tys. zł) dostanie 1 proc. nadwyżki. Zakładając, że urzędnik odzyska dla Skarbu Państwa w ciągu miesiąca 300 tys. zł, to dostanie premię w wysokości 6450 zł!

źrodło: http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Rewolucja-w-skarbowce-Krociowe-premie-zostana,wid,16580002,wiadomosc.html?ticaid=112adc

Komentarze   

+6 #3 Przewodniczący ZK OMZZPEA 2014-05-08 07:00
Riposta do artykułu
Po przeczytaniu artykułu pod tytułem rewolucja skarbówce krociowe premie zostaną jako pracownicy egzekucji administracyjne j chcielibyśmy wskazać na kompletną nierzetelność w wyżej wymienionego tekstu. Wysoce nie etycznym jest uogólnianie, jakoby egzekutorzy skarbowi osiągali prowizje blisko 8000,00zł gdy w rzeczywistości w 70% Urzędów Skarbowych uzyskanie prowizji na poziomie 1500zł jest osiągnięciem rzadkim. Należy przypomnieć również, że część tej prowizji stanowią koszty jakie egzekutorzy skarbowi ponoszą w związku wykonywanymi czynnościami w terenie w tym amortyzacja auta, odzież itp.
Nie zrozumiałym jest również dlaczego autor tekstu myli się łącząc pojęcia prowizji i premii.
Odnosimy wrażenie, że autor tekstu inspirowany był przez osoby, które redagowały bądź promują projekt rozporządzenia mającego na celu wprowadzenie zmian do wynagrodzeń prowizyjnych. Kierował się jednostronnymi opiniami nie podpartymi żadnymi wyliczeniami. Jednocześnie nie weryfikując ich w żaden sposób. Jeżeli by chciał napisać rzetelny artykuł i zobaczyć jak wygląda nasza ciężka praca w terenie zapraszamy do Urzędu w Wałbrzychu, Kłodzku bądź Zgorzelcu i innych średnich i małych urzędach skarbowych.

Eugeniusz Matusiak - Przewodniczący ZK OMZZPEA
0 #2 Administrator 2014-05-07 17:23
Cytuję Przewodniczący ZK OMZZPEA:
Związek OMZZPEA przygotuje odpowiednią ripostę w tym temacie.

Przydałoby się wskazać jakie dochody uzyskuje komornik sądowy jako funkcjonariusz publiczny dokonując analogicznych co do rodzaju czynności i jak to możliwe aby był przedsiębiorcą korzystającym ze wszystkich dobrodziejstw podatkowych.
Jak równo to równo.
-1 #1 Przewodniczący ZK OMZZPEA 2014-05-07 12:00
Związek OMZZPEA przygotuje odpowiednią ripostę w tym temacie.

Nie masz uprawnień do komentowania artykułów.