Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy

Pracowników Egzekucji i Poboru w Warszawie
z siedzibą w Wałczu

ul.Bracka 8, 78-600 Wałcz
e-mail: zzpea@egzekucja.org.pl, zzpea@onet.pl, tel. 664 171 992,
http://www.egzekucja.org.pl/, e-PUAP: /OMZZPEA_Walcz/omzzpea

aaa m1

Najnowsze posty na Forum

kogata Avatar
Dzisiaj 17:17
Zaproszenie związków do rozmów w MF 21-11-2018r. Proponowany przez Pana Przewodniczącego podział pieniędzy jak najbardziej POPIERAM!
NOE Avatar
NOE
2018/12/07 15:51
Cykliczne spotkania pracodawcy IAS Poznań ze ZZ W IAS Poznań powołana zostanie komisja BHP - która zbierze się w przyszłym roku - ds. opracowania norm tabeli przydziału odzieży i obuwia dla stanowiska terenowego - poborca/st. poborca...
NOE Avatar
NOE
2018/11/29 11:32
Porozumienie płacowe MF + Związki Zawodowe Bardziej niebezpieczna wg mnie oczywiście, dla naszego POROZUMIENIA jest przygotowywana przez ZG ZZ CELNICY PL akcja protestacyjna, która to ma być prowadzona w całym kraju, z Warszawą na czele...
Atahualpa Avatar
2018/11/05 12:10
Nieprawidłowy podpis - epuap Jakiekolwiek podpisywanie kwalifikowanym certyfikatem w e-Puap mam zawsze nieudane na przeglądarce Mozilla Firefox. Natomiast na Internet Explorer mogę taki podpis złożyć, ale za drugim...
Mariusz Avatar
2018/11/02 18:20
PRYWATNY SAMOCHÓD DO CELÓW SŁUŻBOWYCH A co będzie , gdy zostawisz samochod na ogólnodostępnym parkingu i ktoś ci go uszkodzi , co ci pomoże Policja?. My mieliśmy takie zdarzenia i za jazdę bez AC bardzo dziękuję.
NOE Avatar
NOE
2018/10/24 20:46
Najnowsze zmiany w uopea 03/2018, a prowizja. Kogata, twoje zapytanie przeniosłem do poniższego wątku - gdyż tam został zainicjowany - okay?
armani01 Avatar
2018/10/22 08:27
3% odpisu od prowizji Czyli uzgodnienia co do podziału 3% odpisu od prowizji rozstrzygają się na szczeblu poszczególnych DIAS ?
NOE Avatar
NOE
2018/10/10 20:07
Wyjaśnienia/wskazówki MF Jak dla mnie to stanowisko jest niepełne, brakuje ciągu dalszego co ma zrobić organ egzekucyjny gdy otrzyma w trybie art 65 KPA taki TW z nieaktualnym adresem. Skoro w wyniku błędu...
Przewodniczący ZK OMZZPEA Avatar
2018/09/16 13:31
Monitoring związków zawodowych przez M F Czy Ministerstwo Finansów monitoruje związki zawodowe. http://archiwum.rp.pl/artykul/1385712-Minister-finansow-podglada-zwiazki.html

Logowanie

Pomoc dla Iwony!

Pomoc dla Arturka!

 

Zlecenie napisania zupełnie nowej ordynacji podatkowej dostała w 2014 r. od rządu Ewy Kopacz specjalna komisja złożona z ekspertów podatkowych i urzędników. Nowa ordynacja miała być napisana jasnym językiem. No i miała sprawiedliwie rozkładać obowiązki i przywileje między podatników i fiskusa. W ogóle miała je układać w sposób możliwie przyjazny, zabezpieczając przy okazji interesy każdej ze stron. Czy to w ogóle możliwe? Okaże się, gdy swoje pięć groszy, a zapewne dużo, dużo więcej, wtrącą Ministerstwo Finansów, rząd i politycy. W pierwszej kolejności swoje poprawki do projektu wprowadzać będzie Ministerstwo Finansów. Już to robi.

Domniemanie dobrej wiary podatników, wątpliwości na ich korzyść

Póki co artykuł 1 projekt Ordynacji podatkowej informuje, że „Ordynacja podatkowa zawiera przepisy ogólnego prawa podatkowego regulujące stosunki podatkowe między zobowiązanymi a organami podatkowymi”. Potem są wyjaśnienia różnych terminów używanych w projekcie.

Ważny jest rozdział drugi: „Zasady ogólne prawa podatkowego”. Czytamy tu m.in., że „organy podatkowe działają na podstawie i w granicach prawa”, że „nie nadużywają prawa przez działanie niezgodne z celem przepisów prawa” i „udzielają zobowiązanemu informacji i wsparcia w samodzielnym, prawidłowym i dobrowolnym wykonywaniu jego obowiązków i korzystaniu z praw”. To tu znalazła się też zasada rozstrzygania wątpliwości na rzecz podatnika. Czytamy: „niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść zobowiązanego”. Swego rodzaju nowością jest też stwierdzenie, że „domniemywa się dobrą wiarę zobowiązanego, chyba że wystąpi powód, aby uważać inaczej”.

Fiskus ma budzić zaufanie, ma być wnikliwy, ale szybki

Potem są kolejne zalecenia dla organów podatkowych, które mają działać „w sposób budzący zaufanie oraz kierują się zasadami bezstronności i równego traktowania zobowiązanych”. Mają podejmować działania niezbędne dla dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz załatwienia sprawy w terminie. Co więcej, także „niedające się usunąć wątpliwości co do stanu faktycznego, rozstrzyga się na korzyść zobowiązanego”. Fiskus ma działać wnikliwie i szybko, posługując się możliwie najprostszymi środkami prowadzącymi do załatwienia sprawy.

Czytamy też, że „sprawy, które nie wymagają zbierania dowodów, informacji lub wyjaśnień, są załatwiane niezwłocznie” i ma żądać „tylko tych informacji, dokumentów i innych dowodów, do których nie mają dostępu, a które mogą mieć wpływ na rozstrzygnięcie sprawy”. Ma przy tym „wyważać słuszny interes zobowiązanego oraz interes publiczny”.

 

czytaj więcej

źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież